naglowek

 2009-12-16

Spotkanie Opłatkowe dla Członków Koła Gospodyń Wiejskich w Smolcu


Około 70 osób uczestniczyło na Spotkaniu Opłatkowym zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smolcu. Wśród gości zaproszonych pojawili się między innymi: Ksiądz Prałat Alfons Jurkiewicz, Burmistrz Antoni Kopeć wraz z małżonką oraz Radny Mieczysław Kowalczyk i Dyrektor Szkoły Renata Kowalczyk.
Były życzenia, tradycyjne potrawy i oczywiście choinka obok której stała Szopka Bożonarodzeniowa.
Na początek głos zabrała Przewodnicząca Henryka Rybak, która bardzo serdecznie podziękowała wszystkim członkiniom Koła za całoroczny wkład pracy.
Ksiądz Alfons Jurkiewicz pobłogosławił potrawy wigilijne i złożył życzenia świąteczne, natomiast Burmistrz bardzo podziękował za zaproszenie i wyraził wielkie uznanie za wkład w przygotowania tak wspaniałego stołu wigilijnego.

Jako sołtys i gospodarz wsi jest mi bardzo miło współpracować z taką organizacją jaką jest Koło Gospodyń Wiejskich. To właśnie między innymi dzięki prężnej działalności Naszych Wspaniałych Pań z Koła Gospodyń Wiejskich powstaje Książka Kucharska ''Smaki Smolca'', zorganizowano wspaniałe wypieki na Festyn, a Wieniec Smolecki był bezkonkurencyjny w czasie Dożynek Gminnych. To tylko wycinek szerokiej działalności Koła Gospodyń w Smolcu, które rozsławiają naszą wieś w regionie i kultywują tradycje.

Jeśli chcesz należeć do Smoleckiego Koła Gospodyń Wiejskich zadzwoń do Przewodniczącej Henryki Rybak tel. 0-697 052 213


autor: Hieronim Kuryś


Komentarze:


[mieszkaniec] [2009-12-16 14:07]

Czytając to i oglądając zdięcia, aż mi się łezka w oku zakręciła.

***


Informujemy, że wszelkie zamieszczone tu komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. SMOLEC.PL nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli uważasz, że któryś z komentarzy wykracza poza granice prawa, zgłoś to administratorowi.


All rights reserved, © copyright SMOLEC.PL 2003-2017, SMOLEC.PL v.2.5.