<
 [2007-03-31]

KIERMASZ WIELKANOCNY


Tegoroczne przygotowania do Świąt Wielkanocnych uczniowie Szkoły Podstawowej w Smolcu rozpoczęli wyjątkowo wcześnie. Powodem naszego pośpiechu był planowany na niedzielę, 25 marca wielkanocny kiermasz. Prace przeznaczone na sprzedaż wykonali uczniowie naszej szkoły – samodzielnie lub przy pomocy wychowawców. Inicjatywą i zdolnościami wykazali się również pozostali nauczyciele i pracownicy szkoły.
W pomysłach na świąteczne ozdoby prześcigały się też mamy naszych uczniów. Gorączkowe przygotowania przebiegały sprawnie i trwały dwa tygodnie. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pracowitością i pomysłowością. Ogromny wkład w przygotowanie i organizację imprezy mieli rodzice uczniów naszej szkoły, od których wyszedł pomysł kiermaszu. Grupa niezawodnych mam zajęła się właściwym wyeksponowaniem prac dzieci oraz ich sprzedażą.

Niedzielny poranek 25 marca 2007 roku powitał nas słońcem. Pogoda dopisała i wszyscy mieliśmy nadzieję, że dopiszą również kupujący nasze ,,rękodzieła” .Kilka minut po godz. 9.00 mała sala gimnastyczna szkoły w Smolcu zaroiła się od kupujących, na których czekały stoły pełne wielkanocnych stroików, witraży, kurek, kurczaków, baranów i oczywiście pisanek. Na kiermaszu dużą popularnością cieszyły się własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi. Wielką atrakcją okazały się ciasta upieczone na tę okazję przez mamy i babcie naszych dzieci. Odwiedzający kiermasz za symboliczną złotówkę smakowali je na miejscu, popijając kawą i herbatą w specjalnie zorganizowanej kawiarence lub kupowali na wynos, do domu.

Wielkanocny kiermasz okazał się przysłowiowym ,,strzałem w dziesiątkę”. Świąteczne ozdoby bardzo się podobały i były chętnie kupowane. Nie bez znaczenia był cel, jaki przyświecał zorganizowanej przez nas imprezie. Zebrane na kiermaszu fundusze zamierzamy przeznaczyć na zakup nowych książek do szkolnej biblioteki.

Pozostało kilka pisanek, pojedyncze ozdoby i kartki, które jeszcze ciągle kupują przychodzący do szkoły rodzice. Jednak przede wszystkim pozostała ogromna satysfakcja i radość organizatorów (nauczycieli i rodziców). Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że wspólnymi siłami można zdziałać wiele, mając przede wszystkim na uwadze dobro naszych dzieci.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji przygotowaniu kiermaszu składamy Paniom:

Katarzynie Chruścickiej
Elżbiecie Makarskiej
Urszuli Cieślik
Janinie Sicińskiej
Bożenie Wróbel
Anecie Makowskiej
Bogumile Kędzia
Agnieszce Ceglarek
Marii Małeckiej
Beacie Nęckiej


autor: Katarzyna Trzepizur (organizator kiermaszu)


Komentarze:


www.motobiklub.pl
[www.motobiklub.pl] [2007-04-03 18:33]

7 kwietnia zapraszamy do Kątów Wrocławskich na mecz Motobi-Orzeł Ząbkowice o godz 16.00
Odwiedzajcie strone www.motobiklub.pl

***
All rights reserved, © copyright SMOLEC.PL 2003-2017, SMOLEC.PL v.2.5.