Szanowni Państwo!


Chciałbym z dumą poinformować, że za namową smoleckich radnych, p. Katarzyny Łapińskiej-Szymańskiej i p. Sebastiana Kotlarza wznowiłem wydawanie Kuriera Smoleckiego, który pojawiał się już w Państwa rękach w latach 2004-2006. Stanowił niejako papierową wersję Smoleckiego Serwisu Internetowego - oficjalnej strony internetowej naszej miejscowości. Decyzję o wznowieniu wydawania tej "naszej gazety" podjęliśmy po długich rozmowach i stwierdzeniu, że Smolec w ciągu tych kilku ostatnich lat przeobraził się z małej podwrocławskiej wsi w bardzo dynamicznie rozwijającą się miejscowością. Wszyscy jesteśmy świadkami tych przemian. Na naszych oczach dokonuje się nie tylko silny przyrost ludności, lecz także ogromne zmiany społeczne. Smolec boryka się z licznymi problemami i przeszkodami.


Jestem zwolennikiem teorii, że każdy człowiek ma prawo do rzetelnej informacji. Dlatego wspólnie uznaliśmy, że dziełem bardzo pożytecznym dla całej społeczności jest gazeta, która w sposób obiektywny starałaby się poruszać tematy i sprawy, którymi wszyscy żyjemy. Od czasu do czasu zdarza się, że pojawia się potrzeba wspólnej debaty nad przyszłością naszej miejscowości. Czasem potrzebny jest nasz wspólny głos, by nasze potrzeby nie były pomijane. To zrodziło decyzję o ponownym otwarciu Kuriera Smoleckiego. Na dzień dzisiejszy będziemy starać się wydawać go jako kwartalnik. Ze względu na okrojone środki finansowe, bo przecież wydajemy tę gazetę za nasze prywatne pieniądze, gazeta pojawiać się będzie okresowo.


Zachęcamy wszystkich, którym los naszej miejscowości leży na sercu, by włączyli się do współtworzenia Kuriera. Jest tam miejsce dla każdego. Jeśli więc chciałbym pisywać artykuły, które pojawiać by się miały na łamach Kuriera Smoleckiego - wystarczy, że wyślesz do nas maila na adres kurier@smolec.pl. Jeśli chciałbym poruszyć jakiś ważny temat - powiadom nas o tym. Zajmiemy się tym!


Jednocześnie informujemy, że na stronie www.smolec.pl utworzona została zakładka, na której umieszczać będziemy wszystkie archiwalne i aktualne numery Kuriera Smoleckiego. Adres, który państwu proponujemy to http://www.smolec.pl/kurier

Zapraszamy wszystkich do współpracy!

Grzegorz Stasik

Aktualne numery "Kurier Smolecki"- format pdf

NR 1 (LISTOPAD 2011)

 

Archiwum "Kurier Smolecki"- format pdf


NR 1 (GRUDZIEŃ 2004)
NR 2 (LUTY 2005)
NR 3 (CZERWIEC 2005)
NR 4 (LIPIEC 2005)
NR 5 (WRZESIEŃ 2005)
NR 6 (LUTY 2006)

kontakt:Grzegorz Stasik - kurier@smolec.pl