PRZEWODNICZĄCE PARLAMENTÓW 1991-2000

Sybil Ione McLaughlin

Urodziła się 24.VIII.1928 r. w Mobile w stanie Alabama w USA. Jej rodzicami byli kapitan Charles Christopher Bush i Lottie Verona Bush. Po śmierci ojca wraz z matką, siostrą i bratem 2-letnia Sybil zamieszkała na Wielkim Kajmanie. Przez jakiś czas mieszkała z swą ciotką, Ellą Bush Lopez, w Nikaragui, gdzie uczęszczała do przedszkola. Wróciła na Wielki Kajman, gdzie była uczennicą jedynej Szkoły Rządowej w George Town. Potem znowu zamieszkała w Nikaragui. Ukończyła Baptist College w Managui. Zdobyła tam dyplom z języka hiszpańskiego i handlu. W 1945 r. wróciła na Wielki Kajman i zatrudniła się jako typistka w Kancelarii Komisarza. Współpracowała z ówczesnym urzędnikiem (clerk) Zgromadzenia Ustawodawczego, Ernestem O. Pantonem.

W 1949 r. poślubiła sierżanta policji Delwortha McLaughlina. Mieli dwóch synów: Christophera i Gordona. Pani McLaughlin owdowiała w 1987 r. W 1959 r. Kajmany otrzymały swoją pierwszą spisaną konstytucję. Sybil została pierwszym urzędnikiem (clerk) Zgromadzenia Ustawodawczego i Rady wykonawczej (rządu). Była pierwszą kobietą na takim stanowisku w historii Wspólnoty Narodów. Przestała piastować tę funkcję w 1984 r. 15.II.1991 r. została pierwszym spikerem Zgromadzenia Ustawodawczego w historii swego kraju, ponieważ do tej pory jego obradom przewodniczył komisarz lub gubernator. Od 1990 do XI.1996 r. zasiadała tam jako posłanka. W latach 1996-1998 była ministrem edukacji.

W 1996 r. została odznaczona orderem Bohatera Narodowego. Nadal udziela się społecznie. Należy do Kościoła Braci Morawskich, jest organistką i nauczycielką w szkółce niedzielnej dla dorosłych. Była jedną z członkiń-założycielek Business and Professional Women’s Club oraz Rotary Sunrise Club. Współzakładała także Klub Tenisowy Wysp Kajmana. W młodości grała w tenis. Teraz lubi oglądać mecze tenisowe w telewizji. Jest sędzią pokoju. Jej hobby są muzyka, czytanie i utrzymywanie kontaktów z rodziną i przyjaciółmi za pomocą e-maili.