MINISTROWIE SPRAW ZAGRANICZNYCH

Maxine P. O. McClean

W 1978 r. ukończyła studia z administracji publicznej na Uniwersytecie Indii Zachodnich. Trzy lata później zdobyła licencjat na Uniwersytecie Ohio, a w 1982 r. obroniła tam pracę magisterską z studiów międzynarodowych. W 1986 r. zdobyła stypendium Fulbrighta na stanowym Uniwersytecie Luizjany. Przez dwa lata brała udział w tamtejszym programie doktoranckim.

Przez 17. lat i 6 miesięcy była wykładowczynią na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Indii Zachodnich. Wykładała również w Centre for Management Development, Barbados Institute of Management and Productivity (BIMAP) oraz na stanowym Uniwersytecie Luizjany. Działała także na rzecz kobiet i zakładania małych firm. Jej firmą konsultingową jest Strategic Interventions Inc. Jest dyrektorem w Goddard Enterprises Limited.

Należy do Demokratycznej Partii Pracy. 20.I.2008 r. premier David Thompson powołał ją na stanowisko senatora i mianował liderką spraw rządowych w Senacie. Wtedy została także minister stanu w Kancelarii Premiera odpowiedzialną za imigrantów. 24.XI.2008 r., po dokonaniu zmian w rządzie, objęła tekę ministra spraw zagranicznych i handlu zagranicznego.