KANDYDATKI NA PREZYDENTA 1870-1990 
PRZYWÓDCZYNIE PARTII

Lenora B. Fulani

Jest psychologiem rozwojowym i działaczką polityczną znaną z tego, że dwa razy, w 1988 r. i 1992 r., ubiegała się o prezydenturę Stanów Zjednoczonych. Ta długoletnia bojowniczka o prawa czarnych po 1992 r. zaangażowała się, wraz z ruchem Rossa Perota, na recz stworzenia wielorasowej, proreformatorskiej i narodowej partii politycznej. Stoi na czele komitetu Zjednoczonej Partii Niepodległości, który jest centrum strategicznym, edukacyjnym, ideowym tego ugrupowania. Swój doktorat z psychologii rozwojowej zdobyła na City University of New York, jest współzałożycielką All Stars Talent Show Network, jednego z czołowych krajowych programów młodzieżowych skierowanych przeciwko przemocy. Jest także współkierowniczką The Development School for Youth, programu zorientowanego na kształcenie przyszłych liderów, a także pomagającego w rozwijaniu kariery naukowej przeznaczonego dla młodzieży w wieku 16-21 lat. Zajmuje się socjoterapią w East Side Institute for Short Term Psychotherapy w Nowym Jorku oraz wykłada w Institute's Center for Developmental Learning.

BIOGRAFIA

Ta córka nosiciela bagaży i pielęgniarki dorastała w Chester w stanie Pensylwania. Została potem liderką młodzieży w kościele baptystycznym oraz przewodniczącą samorządu szkolnego w szkole średniej. Wygrała stypendium na  Hofstra University w Long Island. Od tego czasu mieszka w Nowym Jorku. Po ukończeniu psychologii Lenora wróciła na studia w Columbia University’s Teachers College oraz w City University of New York, gdzie doktoryzowała się z psychologii rozwojowej. W latach 1973-77 pracowała na Rockefeller University specjalizując się we wzajemnym oddziaływaniu środowiska społecznego i wiedzy, szczególnie skupiła się na społeczności Czarnych. Jest matką córki Ainki i syna Amani. 

CHRONOLOGIA POLITYCZNA

1982 kandydatka Partii Nowego Sojuszu na wicegubernatora Nowego Jorku,
1985 kandydatka Partii Nowego Sojuszu na burmistrza Nowego Jorku,
1986 kandydatka Partii Nowego Sojuszu na gubernatora Nowego Jorku,
1988–1993 przewodnicząca Partii Nowego Sojuszu,
08.XI.1988 niezależna kandydatka na prezydenta Stanów Zjednoczonych - była pierwszą kobietą i pierwszą Afroamerykanką, której nazwisko znalazło się na kartkach wyborczych we wszystkich 50 stanach,
1990 kandydatka Partii Nowego Sojuszu na gubernatora Nowego Jorku,
03.XI.1992 niezależna kandydatka na prezydenta Stanów Zjednoczonych,
1994 zdobyła 21% głosów w prawyborach w Partii Demokratycznej na gubernatora Nowego Jorku,
1994 współzałożycielka
komitetu Zjednoczonej Partii Niepodległości,
1994 członkini-założycielka narodowej Partii Patriotycznej - jedna z 110 delegatów z 23 stanów,
1994 prowadziła kampanię (na rzecz wyborczego statusu) Partii Niepodległości w Nowym Jorku,
 1996 uczestniczka na szczeblu krajowym w kampanii prezydenckiej duetu Perot/Choate,
1996 wybrana do Komitetu Państwowego (Krajowego) Partii Niepodległości.